Як відомо, до 1939 року західноукраїнські землі були в складі Польщі, тому й істотний вплив на розвиток освіти мали саме поляки.
У селі Річки функціонувала початкова школа. Навчалися в двох приміщеннях. За навчання своїх дітей батьки змушені були платити гроші. Одне з приміщень для навчання знаходилося в маєтку панів Туринських. Цей факт, очевидно, свідчить, що пани були зацікавлені в поширенні освіти серед українських селян. Свідки тих подій згадують вчителя Ксезіка Висоцького та двох вихователів, прізвищ яких, на жаль, не пригадують. Найбільше уваги, звичайно, в школі приділяли вивченню польської мови, але не забували й української мови. Два рази в тиждень вивчали рідну мову. Крім вище згаданих дисциплін вивчали арифметику, музику, читання. Кілька очевидців тих подій ще й досі пригадують свої шкільні роки та із задоволенням співають пісні польською мовою. Коли почалась Друга світова війна, освіта в селі повністю занепала. Жителі змушені були боронити рідну землю від німецько-фашистських загарбників.
Після війни почався новий етап розвитку освіти. В цей час західна Україна вже була в складі СРСР. В 1947 р. у Річках відкрили початкову школу. Навчалися в школі три роки, як і за Польщі. В цій школі першою вчителькою була Сокура Марія Антонівна. Спочатку вона працювала вчителем відразу в трьох класах. Навчання велося в три зміни. Пізніше на допомогу Марії Антонівні прийшли відразу двоє вчителів – Милінчук Тетяна Федорівна та Слива Тетяна Миколаївна. Приміщення для навчання було тісним, тому в 1952 році в Річках була відкрита нова школа. Це була спочатку семирічна школа. Учнями цієї школи були не тільки жителі села Річки, а й жителі с. Козак. У Козаку була трирічна початкова школа, а після її закінчення козачани ходили вже в Річки. Директором школи був Бальчин Яків Карпович, який за фахом був учителем математики. Через кілька років його на посаді директора змінив Кондратенко Данило Дмитрович. Він пропрацював директором до 1971 року. Недовгий час директором був Сампара Євген Павлович, який забажав працювати в м. Корець у середній школі. Євгена Павловича змінив Безрук Анатолій Васильович. З 1973 по 1986 рік посаду директора обійняв Кабан Федір Серафимович. У 1986 році на цю відповідальну посаду було призначено Тарабащук Валентину Миколаївну, яка пропрацювала до 1998 року. Зараз Валентина Миколаївна є вчителем математики в Річецькій школі. Нині директором Річецької школи Вознюк Любов Віталіївна.
За часів функціонування школи в с. Річки тут проявити себе на ниві освіти мали змогу шістдесят вчителів. Кадри формувалися з усього району.
01.12.2016 року школу реорганізовано в навчально-виховний комплекс. Відкрито дошкільний підрозділ, у якому близько 30 вихованців від 3 до 6 років.
На даний час НВК живе повноцінним життям. Колектив постійно поповнюється молодими спеціалістами. І, що особливо приємно відзначити, серед них колишні випускники школи.